8 Ağustos 2011 Pazartesi

ORDAN BURDAN ŞURDAN KISACASI O-BU-ŞU

Günlerdir yazmıyorum yine, tembellikten değil, gezmekten yanlış olmasın yani.

Bu karma bir yazı olacak; özenli,düzenli ve betimlemeli cümleler aramayın lütfen, bugünün sıcağında hiç çekilmiyor :)

Şu altın çilek furyası vardı hani. İlaçları satılıyor bolca. Ben meyvesini hiç görmemiştim, daha doğrusu hiç ilgilenip de ne olduğu konusunda kafa yormamıştım. Geçenlerde de iş arkadaşımız kendi bahçesinden toplayıp getirmiş.Tadına baktım, çok beğendim. Tok tuttuğunu söyleyemem ama birer tane yemekle olmuyormuş bu işler. Görüntüsü çok muzur. Sağolsun modellik yaptı bana.
Bu arada geçen hafta görümcem geldi tatile. Uzun çalışma saatleri yüzünden adam akıllı ilgilenemiyoruz ama her boş fırsatı da değerlendirmeyi unutmuyoruz. Marmaris'te Netsel Marina'ya doğru yürüyüşler yaptık ve değişik çalışmalarla karşılaştık. Örneğin ;

Bir de İncekum yolculuğumuz var. Kalabalık bir ortam olmasına rağmen eğlenceli ve temiz. Denizin ve kumun rengi başka burda. Biraz Sedir Adası'nı hatırlatır. Gidenler bilir.İncekum'un otoparkına kadar kendi aracınızla girebiliyorsunuz ama devamında kişi başı 3'er lira ödediğiniz bir traktör yolculuğu başlıyor. Yaklaşık 10 dakika tıngır mıngır ilerledikten sonra, İncekum'a ayak basabiliyorsunuz. 
Yatış = Tatil = Yatış = Tatil

Bu fotoğraflar dışında sizinle paylaşmak istediğim bir konu daha var. Başlığım O-BU-ŞU olunca her telden çalabilirim ama değil mi? Yeni bir arkadaş edindim. 12 yaşında bir arkadaş. Çok sevdik birbirimizi ve keşke yaşlarımız uyuşsaydı diye birkaç kere hayıflandık. Onun bakış açısını ve yaşıtlarından farklı oluşunu öğrenmem çok zamanımı almadı ve ona blog yazmasını önerdim.Şimdi o da küçük adımlarla bir blogger olma yolunda.Göz atmak isterseniz buyrun bir tık

13 yorum:

Asuman Yelen dedi ki...

Sen gezmene bak Buğday' cım. Bu güzel havaları değerlendirmeye bak. Blog ve biz bekleriz. Manzaralar enfes, keyifler gıcır, ne diyelim Allah versin:))
İlk yazısında çikolatalardan bahseden arkadaşına böyle devam edecekse Ramazan' dan sonra
uğrarım :))

Bugday Tanesi dedi ki...

Sağolasın Asuman ablam. Eminim çok sevinecektir, görsen bıcır bıcır bir hanımefendi kendisi :)

özlem dedi ki...

Aaa dur bir bakayım bloguna , güzel gezmeler canım:))

Güngör Ekinci dedi ki...

Ooo Buğday'cım desene blogda minik bir arkadaşımız olmuş. Ve kendisi benim en sevdiğim şeylerden birinden yani çikolatadan bahsederek merhaba demiş blog dünyasına.Sağol paylaştığın için.
sevgiler.

hemera-nyks dedi ki...

gezmiş kadar olduk :)
-
hemera

sünter dedi ki...

Gez canim sen sefan olsun, simdi gezmeyeceksinde ne zaman gezeceksin degil mi ama?
Benim vurda marketlerde görüpde ne oldugunu bilmedigim icin almadigim sey altin cilekmis meger:)Iyiki fotografini yayinladin. Hep görüyordum ama hic almamistim. Dur ben ilk markete gittigimde hemen alip deneyeyim onu bi....
Öpüyorum canim seni:)

MAVİANNE dedi ki...

tatilin tadını çıkar sefan olsun
idil maya çok cici tık ladım :)))

Bugday Tanesi dedi ki...

Özlemcim,teşekkür ederim.

Bugday Tanesi dedi ki...

Rica ederim Güngör, evet ben de bayıldım çikolatalara. Sanırım en derim yerden vuruş yaptı Maya :)

Bugday Tanesi dedi ki...

Hemera,umarım bu gezmeler hiç bitmez :)

Bugday Tanesi dedi ki...

Sünter Abla,inan ben de bilmiyordum. Altın çilekle de tanışmış olduk. Tadına bak derim. Ayılıp bayılmazsın ama yenilebilir diye düşünüyorum :)
Bu arada sağlığım yerinde oldukça gezmeye devam,durmak yok :)

Bugday Tanesi dedi ki...

Teşekkürler Mavianne
Evet Maya, çikolata ile giriş yapmakla en iyisin yaptı :)

rengarenk daphne dedi ki...

sedir adasına bayılıyorum:)